Szondy György súlyemelő emlékverseny

Ott voltunk.

Első alkalommal került megrendezésre a Szondy György emlékverseny 2011.03.05-én 10 órától, amely egyben a megyei diákolimpia döntője is volt. Szondy Gyuri bácsi tiszteletére -aki nagy hatással volt Nagykálló sportéletére- rendezték meg ezen a napon a versenyt, aki 2011.03.03-án lett volna 100 éves. Az ő munkájának köszönhetően lett a súlyemelés a megye egyik legkiemelkedőbb szakosztálya. A versenyt Nagykálló polgármestere Juhász Zoltán nyitotta meg. Három település fiataljai (Nagykálló, Téglás és Nyíregyháza) küzdöttek meg egymással, jó hangulatban és profi körülmények között a nagykállói sportcsarnokban. A csapatban a legjobbnak a téglási tehetségek bizonyultak akiknek a kupát Száraz László többszörös Világ- és Európabajnoki ezüstérmes és sokszoros magyar bajnok adta át. A torna legmeghatóbb pillanata az volt amikor özvegy Szondy Györgyné átadta a torna legjobbjának járó díjat a nyíregyházi Szabolcsi Richárdnak. Ezen a szombat délelőttön tehát részesei lehettünk a sporttörténelemnek és egy hagyomány megszületésének.